Podstawowym kryterium doboru odpowiedniego urządzenia fiskalnego jest intensywność sprzedaży a co za tym idzie ilość wystawianych paragonów dziennie.

Ważne jest, aby kupić urządzenie z myślą o przyszłości. Wiadomym jest, że na początku działalności firma nie będzie generowała dużej sprzedaży, ale z czasem zwykle się to zmienia i kasa kupiona na początku (mała, tania) może już nie spełniać wymagań. Kasa fiskalna będzie służyć Ci około 5 lat - lepiej przemyśleć wybór !

Jeśli planujesz w przyszłości zakupić oprogramowanie do sprzedaży, czy oprogramowanie handlowo - magazynowe, zastanów się nad kupnem Drukarki Fiskalnej

Drukarka fiskalna wydaje się droższym rozwiązaniem, ale te nowoczesne realizują już nawet wydruki niefiskalne (np. fatrury vat, kupony, kody 2D, itd.) co pozwala oszczędzić na zakupie innych urządzeń.

Pamiętaj przy zakupie pierwszych urządzeń fiskalnych otrzymasz ulgę 90% ceny netto, nie więcej niż 700 zł!

Dotyczy to pierwszorazowego zakupu jednego lub więcej urządzeń, dlatego lepiej od razu zaplanować zakup docelowej liczby urządzeń, niż odkładać decyzję.

Kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę to jakość urządzenia - zakup urządzenia fiskalnego niskiej jakości przekłada się zwykle nie tylko na jego łatwość obsługi, ale i awaryjność. 


Pamiętaj, że nie ma "zastępczych" urządzeń fiskalnych, a naprawa awarii może potrwać nawet kilkanaście dni roboczych - w tym czasie teoretycznie nie należy prowadzić sprzedaży towarów czy usług (ponieważ nie można klientowi wydać paragonu). Straty wynikające z tego typu sytuacji zwykle są dosyć wysokie ... Decyzja o kontynuacji sprzedaży może się wiązac z mandatem za niewydanie paragonu (akcja Urzędów Skarbowych "nie bądź jeleń, weź paragon"). Oszczędność może się nie opłacić....

Aby zmniejszyć ryzyko przestojów w sprzedaży należy kierować się przy wyborze urządzenia jego  jakością i opinią. Najlepiej jednak zaopatrzyć się w urządzenie fiskalne rezerwowe już przy pierwszym zakupie (wówczas można uzyskać ulgę na obydwie kasy fiskalne).

Każde urządzenie posiada taką samą wielkość pamięci fiskalnej. Jest to ok. 1800 raportów dobowych, co przy codziennej sprzedaży daje ok 5 lat użytkowania.

Urządzenia fiskalne mają zwykle 1 rok gwarancji (sporadycznie 2 lata). Wykonując przeglądy  co roku masz 5 letnią gwarancję na pamięć fiskalną w urządzeniach Novitus i Posnet.

Na naszej stronie znajdziesz zarówno urządzenia fiskalne dla każdej działalności, jak i kompletne systemy sprzedaży. Pogrupowane one zostały według następujących kryteriów:  

Przenośne, Mały Sklep

Wystawia się kilka paragonów dziennie. Jest mała baza towarowa. Kasa jest mała, poręczna i prosta w obsłudze. Urządzenia te przystosowane są do sprzedaży stacjonarnej, lub obwoźnej (w terenie).

Średni Sklep, Punkt gastronomiczny

Wystawia się do 200 paragonów dziennie. Kasy fiskalne posiadają klawisze szybkiej sprzedaży, dzięki czemu można szybciej i prościej dokonywać sprzedaży ( nie trzeba pamiętać kodów towarów). Przy prowadzeniu takiej działalności warto zaopatrzyć się w system sprzedaży lub oprogramowanie dedykowane specjalnie do gastronomii, aby sprawniej zarządzać sprzedażą, rozliczeniami i magazynami.

Średni, Duży Sklep, Restauracja, Hotel

Duży asortyment oraz natężenie sprzedaży. Duża ilość złącz komunikacyjnych. Możliwość podpięcia jednocześnie szuflady, skanera kodów, wagi, PC. Wytrzymała klawiatura oraz mechanizm drukujący. Oprogramowanie wspomagające sprzedaż.